Pohotovostí v módu online, kde může člověk své obtíže konzultovat s lékařem na dálku, chce Jihočeský kraj ulevit přetíženým urgentním příjmům nemocnic a ušetřit pacientům čas na cestování. Pro obyvatele kraje je služba prostřednictvím aplikace společnosti Meddi hub zdarma. Jde o první plošnější nasazení telemedicíny v Česku. Jinak se digitalizace a elektronizace zdravotnictví rozbíhá pomalu a s obtížemi, shodli se účastníci konference Digi Industry pořádané týdeníkem Ekonom.
Podle ředitele Národního centra elektronického zdravotnictví Petra Foltýna je brzdou skutečnost, že medicína je velmi konzervativní. „Legislativně už je digitalizace připravená,“ upozornil. Určitá upřesnění přinese ještě novela zákona o elektronizaci zdravotnictví, která má vstoupit v platnost v lednu 2026.
Co se dočtete dál
- Jak daleko je digitalizace českého zdravotnictví.
- Které firmy platí svým zaměstnancům léčbu na dálku.
- Proč by měly během digitalizace dostat prostor hlavně soukromé firmy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











