V prvním díle našeho seriálu o CSR jsme si popsali, že jsou to právě malé a střední podniky, kdo je hlavním nositelem společenské odpovědnosti v tuzemsku. Podívejme se na příklady několika z nich, které se ocitly jako nominované či dokonce vítězné v ceně Top odpovědná firma roku. Tu pořádá platforma Byznys pro společnost. 

  • PRO-BIO (výrobce a zpracovatel biopotravin, odpovídá Barbora Hernychová, marketingové oddělení)

Proč jste se rozhodli ve Vaší firmě začít řešit společenskou odpovědnost a jakým způsobem? 

BH: Naše firma podniká v regionu s velmi vysokou nezaměstnaností. V současné době našlo na různých pozicích v naší firmě zaměstnání přes sto lidí. Podporujeme místní komunitu, místní sportovní organizace a úzce spolupracujeme se základní školou na projektu Ekoškola. Pro děti organizujeme exkurze do našich provozů, podílíme se na kroužku vaření, kde se děti učí vařit z biopotravin, a podílíme se na celkové změně jídelníčku v místní školní jídelně, kde se postupně začínají objevovat i biopotraviny. Už samotné hospodaření podle principů ekologického zemědělství a produkce biopotravin je obrovským přínosem pro místní krajinu a životní prostředí. 

Rozšiřování naší firmy je spojeno s obnovou takzvaných brownfields – starých rozpadajících se nevyužívaných objektů. Při svém podnikání jsme nezabrali ani metr čtverečný nové půdy, veškeré objekty vznikly rekonstrukcí a dostavbou těchto starých budov. Například mlýn je v místě staré sýpky z 50. let minulého století, administrativní budova, balírny, sklady a nový bezlepkový mlýn v budově z 19. století bývalého podniku rodiny Buhlových. 

Spolupracujeme také s organizací Člověk v tísni na projektu, který pomáhá začínajícím ekologickým zemědělcům v Moldávii. Místním zemědělcům předáváme zkušenosti a pomáháme jim jejich produkci zobchodovat. 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.