Skupina ČSOB loni oproti předchozímu roku zvýšila čistý zisk na 17,4 milardy korun. V roce 2008 vykázala čistý zisk 1,03 miliardy korun. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní náklady se povedly snížit o dvě procenta na 14,7 miliardy korun. Provozní výnosy stouply meziročně o jedno procento na 32,4 miliardy korun.

Objem úvěrů poskytnutých ČSOB zůstal na stejné úrovni jako v roce 2008, a to na 403,4 miliardách korun. Úvěry malým a středním podnikům se meziročně snížily o čtyři procenta na 66,4 miliardy korun, přičemž objem investičních úvěrů je stabilní ve výši 44 miliard korun a ostatní půjčky s tím, jak klesla poptávka pro provozním kapitálu.

"Korporátní úvěry klesly o 17 procent na 83,3 miliardy korun ruku v ruce s vlivem recese na průmyslovou poptávku a výrazně nižším exportem," uvedla zpráva. 

Mateřská KBC skončila se ziskem 218 milionů eur

Belgická bankovní a pojišťovací skupina KBC, jejíž součástí je i ČSOB, hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí s čistým ziskem 218 milionů eur (asi 5,69 miliardy korun). Meziročně je to nárůst skoro o 24 procent, výsledek ale zaostal za odhady analytiků.

KBC totiž utrpěla ztráty ve východní Evropě i z obchodního bankovnictví. Pokud jde o výhled na letošní rok, je management opatrně optimistický.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že banka ve čtvrtletí vytvoří čistý zisk 338 milionů eur. V průběhu globální finanční krize KBC obdržela státní pomoc v objemu přibližně sedmi miliard eur (asi 182,7 miliardy korun).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru