Na český trh s elektřinou a zemním plynem vstoupila další společnost. Nově založená akciová společnost RSP Energy se chce zaměřovat na dodávky energií středním a velkým odběratelům, především z oblasti průmyslu, obchodu a služeb. ČTK o tom v pátek informoval její mediální zástupce Jan Kovařík.

Firma má podle Kovaříka v úmyslu stát se do tří let čtvrtým největším obchodníkem s elektřinou v ČR. Na trhu s plynem by se chtěla za toto období dostat do první pětky.
RSP Energy je stoprocentní dceřinou společností RSPE Holding SA se sídlem ve Švýcarsku. Ta byla podle Kovaříka založena letos na jaře s cílem proniknout na trh s plynem a elektřinou v zemích střední a východní Evropy. Česká republika je její první pobočkou.

Možnost změnit dodavatele

V loňském roce využilo možnost změnit dodavatele plynu 6,7 procenta velkoodběratelů a 1,2 procenta středních odběratelů. Větší zájem o změnu dodavatele je na trhu s elektřinou, kde možnost změny loni využila skoro třetina velkoodběratelů, v roce 2007 to přitom byla necelá pětina.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru