Rakouská Erste Group Bank, jejíž součástí je Česká spořitelna, v pololetí snížila čistý zisk po menšinových podílech meziročně o 22,7 procenta na 492,1 milionu eur (zhruba 12,58 miliardy korun). Před rokem banka hospodařila se ziskem 636,6 milionu eur.

Provozní zisk bance meziročně stoupl o 19,1 procenta na rekordních 1,78 miliardy eur.

S výjimkou Ukrajiny, kde má Erste Group pouze malou účast, byly všechny dceřiné společnosti Erste Group v prvním pololetí letošního roku ziskové.

 

 

Podle ředitele Erste Group Bank AG Andrease Treichla hospodářský propad plně zasáhl region střední a východní Evropy, přičemž se situace v jednotlivých zemích liší.

"Společným jmenovatelem je skutečnost, že ekonomiky regionu sice obzvláště silně trpí výrazným poklesem poptávky, předpovídané hororové scénáře ohledně dalšího vývoje ekonomiky se dosud nenaplnily - a z našeho pohledu se ani v budoucnu nenaplní," dodal Treichl.

Erste Group klesl ve čtvrtletí zisk, výsledky jsou ale dobré - čtěte ZDE

Šéf Erste Group: V Česku chceme otevírat další pobočky - čtěte ZDE

Zisk na akcii Erste v letošním prvním pololetí činil 1,41 eura proti 2,10 eura ve srovnávaném období předchozího roku. Celková bilanční suma vzrostla oproti konci loňska o 1,4 procenta na 204,2 miliardy eur.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru