Management CME ve středu na konferenčním hovoru komentoval vývoj trhů v 1Q11 a poskytl stručné vodítko k výhledu na tento rok. Reklamní trhy v 1Q11 meziročně rostly v České republice, Slovinsku a na Slovensku, přičemž obrat na Slovensku, kde reklamní trh dlouho zaostával na růstem ekonomiky, považujeme za pozitivní informaci. Klíčový je pokračující růst v České republice (+5 % r/r), který je v souladu s naší projekcí.

Reklamní výdaje v Rumunsku, Bulharsku a v Chorvatsku nadále klesaly, avšak znateleně nižším tempem než v závěru loňského roku. Pokles výdajů v Chorvatsku jsme ve své projekci neočekávali, avšak pro CME jde o nejméně významný trh (podíl 7 % na tržbách). CME vykázala stabilní či rostoucí tržní podíl ve všech zemích, přičemž pozitivně překvapil růst podílu na Slovensku (ze 66 % na 69 % r/r) a v Chorvatsku (ze 42 % na 49 %).

Reklamní trhy čeká podle managementu v 1. polovině roku pomalý růst či stagnace, která by měla přejít ve zrychlení růstu ve druhé polovině roku. S tímto vývojem počítáme i v našem modelu. CME tentokrát neuvedla konkrétní výhled na tržby a zisk OIBDA pro celý rok, avšak gen. ředitel CME Sarbu uvedl, že současný konsensus analytiků ve výši 810 mil. USD u tržeb a 165 mil. USD u zisku OIBDA je v souladu s očekáváním managementu. Management dále uvedl, že během roku očekává výrazný růst OIBDA marže (v 1Q11 činila 8,2 %). Za poměrně nízkou marží v 1Q11 vidí sezónně slabší období.

Volné peněžní prostředky bude podle vyjádření vedení CME používat jednak k redukci dluhu (za 1Q odkoupila dluh ve výši 24 mil. USD z volného cash flow), dále pak na případné akvizice. Ke konci roku či na začátku přístího roku by pak společnost mohla refinancovat dluh splatný v r. 2013. Na celý rok společnost potvrdila záměr dosáhnout kladného volného cash flow, což zatím za 1Q11 splnila.

Informace z konferenčního hovoru společnosti hodnotíme celkově pozitivně, zejména díky výhledu rostoucích maržích, udržení tržních podílů a potvrzení současného pohledu analytiků na celoroční tržby a zisk OIBDA. Akcie CME v Praze zavírají na ceně 369 Kč (+6,6 %).

Autor je analytik společnosti Atlantik finanční trhy