Aleš Hušák na poslední chvíli zrušil zaměstnancům konkurenční doložky a nechal je odejít ze Sazky na dohodu, tak, aby mohli zaujmout klíčové pracovní pozice v konkurenční loterijní společnosti Fortuna. Uvedla to tisková mluvčí Sazky Lenka Tichá s odkazem na analýzy personalistů z týmu insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky.

,,Doposud měl správce jen důvodné podezření, analýzy personalistů je však potvrdily. Kromě středního managementu jde v několika případech také o klíčové manažery např. z oblasti IT či šéfku právního oddělení. Některým z nich stihla společnost ještě během jara, ale i v květnu těsně před odchodem vyplatit tučné odměny," píše se v tiskové zprávě.

Hušák tímto krokem usnadnil konkurenci vstup na loterijní trh. Nabídku konkurence podle dostupných informací využilo 18 bývalých zaměstnanců Sazky, které stihl Aleš Hušák včas uvolnit, většinu z nich až poté, co byl vyhlášen konkurz na společnost.

Sazka uhradila dluh státu

Ministerstvo financí v pátek se Sazkou zastavilo správní řízení, v rámci kterého hrozilo společnosti odnětí povolení k provozování číselných loterií, kurzových sázek, internetových kurzových sázek a videoloterijních terminálů. Sazka totiž uhradila téměř 67 milionů korun, které státu dlužila na správních poplatcích. Za opožděnou platbu ale dostane od finančního úřadu pokutu, řekl ČTK mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. Potvrdil tak čtvrteční informace České televize.


"Vzhledem k tomu, že Sazka postupně, a to 24. května a 6. června, všechny správní poplatky uhradila, byla správní řízení zastavena. Ministerstvo zároveň vyzvalo Finanční úřad pro Prahu 1, aby společnosti Sazka z důvodu opožděného zaplacení správních poplatků udělil pokutu, uvedl Jakob. MF podle něj doporučilo, aby úřad při stanovení pokuty vyšel z institutu úroku z prodlení podle daňového řádu.

MF již dříve vedlo se Sazkou správní řízení o dočasném zastavení provozování všech číselných loterií. Důvodem bylo nevyplacení více než 103milionové výhry. Sazka výhru na konci května doplatila, a MF následně řízení zastavilo. V současnosti tak MF nevede se Sazkou žádné správní řízení, upozornil Jakob.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 Arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.