Raiffeisenbank, která je z hlediska aktiv pátou největší tuzemskou bankou, v prvním pololetí meziročně zvedla čistý zisk o 30 procent.
Podle jejího šéfa Lubomíra Žalmana banka těžila hlavně z menších nákladů na odpisy špatných úvěrů, podařilo se jí vymoci část nesplácených firemních pohledávek a hlavně neměla ztráty z investic do dluhopisů jihoevropských států jako její někteří konkurenti.
Žalman v rozhovoru s HN říká, že nečeká negativní zlom v ekonomice jako na začátku krize na podzim 2008 a podle něj je na takový scénář jeho banka dostatečně připravena.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












