Raiffeisenbank, která je z hlediska aktiv pátou největší tuzemskou bankou, v prvním pololetí meziročně zvedla čistý zisk o 30 procent.

Podle jejího šéfa Lubomíra Žalmana banka těžila hlavně z menších nákladů na odpisy špatných úvěrů, podařilo se jí vymoci část nesplácených firemních pohledávek a hlavně neměla ztráty z investic do dluhopisů jihoevropských států jako její někteří konkurenti.

Žalman v rozhovoru s HN říká, že nečeká negativní zlom v ekonomice jako na začátku krize na podzim 2008 a podle něj je na takový scénář jeho banka dostatečně připravena.

 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se