Před třemi lety studenti Boris Procházka, Zbyněk Poulíček a Petra Černá z Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně vyvinuli produkt, který pomáhal krizovým týmům zachraňovat nejen lidské životy například po zemětřeseních na Haiti nebo v Japonsku.

Jde o GINA System - software pro taktickou komunikaci v terénu a v reálném čase. Prakticky se jedná o řízení pracovníků v terénu a zaznamenávání geografických informací do map pomocí telefonu, kde je software nainstalovaný.

V systému jeho každý uživatel vidí vlastní úkoly, ale i potřeby ostatních. Je tedy užitečný zejména pro záchranné týmy.

Využití softwaru je ale širší. V současnosti brněnská firma GINA Software pracuje v Česku na projektu mapování černých skládek, uplatnění najde ale i v oblasti povodňové ochrany.

Její produkt zaujal i Microsoft, který s firmou úzce spolupracuje. "Chceme zůstat malou firmou," říká v rozhovoru pro IHNED.cz jednatelka firmy Petra Černá.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.