Německé automobilky dostávají od čínského státu silnou ránu. Tamní úředníci totiž budou nakupovat jen vozy domácích automobilek.
Ti přitom měli dosud nejradši Audi nebo Volkswagen (obě patří do koncernu VW). V oblibě byla i auta od General Motors nebo Toyoty. Zahraniční značku státní správa vybrala hned v 80 procentech nákupů.
Jedná se o obrovský byznys, každý rok totiž čínské úřady utratí za nová auta čtvrt bilionu korun (80 miliard jüanů).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










