Německé automobilky dostávají od čínského státu silnou ránu. Tamní úředníci totiž budou nakupovat jen vozy domácích automobilek.

Ti přitom měli dosud nejradši Audi nebo Volkswagen (obě patří do koncernu VW). V oblibě byla i auta od General Motors nebo Toyoty. Zahraniční značku státní správa vybrala hned v 80 procentech nákupů.

Jedná se o obrovský byznys, každý rok totiž čínské úřady utratí za nová auta čtvrt bilionu korun (80 miliard jüanů).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se