Skotská společnost Menzies Aviation kupuje od Letiště Praha odbavování letadel, napsal server iDnes.cz.

Dohoda už byla podepsána, schválit ji musí ještě antimonopolní úřad.

Prodej handlingu souvisí se začleňováním Letiště Praha do Českého Aeroholdingu.

"Vedení Letiště Praha minulý týden podepsalo smlouvu o prodeji části podniku se zástupci kupující společnosti," řekla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Podle ní je kupující členem významné mezinárodní podnikatelské skupiny.

Oficiálně nebylo jméno kupujícího zveřejněno, iDnes.cz se odvolává na nejmenované zdroje. Prodej se uskuteční nejdříve 1. září, Menzies s nákupem získá i zhruba stovku zaměstnanců handlingu.

Menzies na Ruzyni podniká už deset let a její podíl na trhu odbavování neustále roste. Od letošního roku k ní přišel například Travel Service, který dosud využíval služeb handlingu Letiště Praha. Firma patří pod skotskou společnost John Menzies. Ta zaměstnává přes 16.000 lidí ve 117 zemích.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru