Václav Havel nebyl náročnější než jiní klienti. Nedělám rozdíl mezi praktickými věcmi a dekorativními předměty, tvrdí architekt Bořek Šípek v dalším díle rozhovorů z letního seriálu na IHNED.cz s úspěšnými osobnostmi.

V roce 1968 jste ve svých devatenácti letech odešel do Německa, kde jste vystudoval architekturu a filozofii. Co jste doufal, že na vás za hranicemi čeká?

To už je tak dávno, že si to v podstatě ani nepamatuji. Ale vím určitě, že jsem neměl prakticky žádná očekávání krom jediného - chtěl jsem tam vystudovat.

Dnes jste světově uznávaným architektem, jaká byla vaše cesta na vrchol?

Cesta sama o sobě vede lineárně odněkud někam. Tady to takhle nefunguje, myslím si. Je to spíše takový kruh, na který se neustále něco nabaluje.

Deset let jste pracoval na obnově hradních interiérů jako hlavní architekt správy Pražského hradu. Jak se tato práce lišila oproti jiným zakázkám? Byl Václav Havel náročnější než jiní klienti?

Hradní zakázky byly stejné jako jakékoliv ostatní zakázky, které dělám. Měly jen jediné specifikum, a sice,že bylo třeba brát neustále ohled na památkáře. Václav Havel nebyl náročnější než jiní klienti. Naopak byl velmi kooperativní. Velmi se o vše zajímal a rád se do procesu zapojoval.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.