Jak získat lidi na volná pracovní místa? V německém Dortmundu se rozhodli, že nezaměstnaným dají finanční prémii za to, když začnou pracovat.

Kdo je nyní bez práce a přijme nabídku z dortmundského úřadu práce, dostane za to odměnu ve výši 200 až 300 eur. Informaci přinesla německá média.

Na letácích, které jsou na úřadu práce v Dortmundu k dispozici, je tak napsáno: "Každý nástup do práce odměňujeme 200 eury!"

Kdo nastoupí na nekvalifikovanou pozici, ten se může těšit na 280 eur. Tím ale snaha motivovat lidi k práci nekončí. Kdo potřebuje pro své zaměstnání auto a má své vlastní rozbité nebo jinak nepojízdné, tomu dortmundský úřad práce nabídne 2000 eur na opravu auta.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se