Podnikatelka, blond vlasy, metr sedmdesát, vysoká škola, aktivní, se zálibou v literatuře hledá bankéře okolo 35 let, vysokého, se smyslem pro humor, sportovní typ. Zn.: Pro vážný vztah.

Tak mohou vypadat "objednávky" v seznamovací agentuře Náhoda. Ta vyhledává pro náročnější a bonitní lidi partnery na míru. Podobně jako funguje headhunting. 

Majitelka Náhody Veronika Vinterová dříve pracovala jako privátní bankéřka. "Když děláte v téhle oblasti, tak vidíte, jak mají lidé velké peníze, pozice, jsou za vodou. Ale nemusí být nutně šťastní, protože nemají čas nebo zapomínají na vztahy," vysvětluje, jak přišla na nápad založit seznamku pro bohaté. 

Byznys se seznamováním má podle ní v Česku sice spíš negativní pověst, během tří let, co agentura funguje, ale zájem a počet klientů roste. 

Klasickou internetovou seznamku sice také nabízí, základ je ale jinde. "Profily všech kontrolujeme osobně. Připravujeme různé seznamovací akce, jako je třeba degustace vína. Jenže to části klientů nevyhovuje," vysvětluje Vinterová. 

"To jsou lidé, kteří jsou ekonomicky hodně významní nebo známí, a nemůžou si dovolit viset na internetu nebo strávit hodiny a měsíce dopisováním s někým. Chtějí hledání partnera zefektivnit," dodává Vinterová. 

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se