Pražská softwarová firma Apiary pronikla do Silicon Valley – třiceti miliony korun ji podpořily přední americké venture kapitálové fondy Baseline Ventures a Flybridge Capital. Tyto firmy se v minulosti podílely na úspěchu sociálních sítí Instagram či Twitter, start-upy, do nichž investovaly, se pak prodaly za desítky milionů dolarů velkým internetovým hráčům.

Jakub Nešetřil, spoluzakladatel Apiary, firmy specializující se na výrobu nástrojů pro webová rozhraní (API), se kvůli expanzi svého “dítka” přestěhoval s celou rodinou do San Franciska. A věří, že teď už bude jen líp. “Do roka chceme vyrůst o 500 procent,” říká v rozhovoru pro server IHNED.cz.

Získali jste velkou investici z USA, jak těžké ale bylo k ní dojít?

Od prvních kontaktů nám to trvalo bezmála tři čtvrtě roku, pět cest do Spojených států, zhruba čtyřicet schůzek s různými investory a desítky dalších s lidmi, kteří nám pomáhali. A samozřejmě hlavně spousta práce na našem produktu a s našimi zákazníky. Zpětně úspěch vypadá vždy bezbolestně, ale naši bližní ví, že za ním stojí opravdu hodně práce.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se