Tři české radnice držící toxické dluhopisy, které pro ně nakoupila dnes již zkrachovalá firma Key Investments, dostanou na stůl nový návrh řešení. Jejich starosti tím však nezmizí. Firma Via Chem Group, která před lety dluhopisy vydala, politikům nabídne, že původní bondy pouze vymění za nové. "Půjde o dluhopisy emitované na Slovensku s dobou splatnosti pět let," popsal návrh právník Ivo Hala, který firmu zastupuje.

Radnice městských částí Prahy 6, Prahy 10 a města Sokolov dnes mají v dluhopisech Via Chem Group, spojované s podnikatelem Petrem Sisákem, přes 300 milionů korun. Jejich proplacení mělo proběhnout prvního října, radnicím ovšem na účet nic nepřišlo.

Nově navrhované řešení podle Haly firmě umožní, aby postupně získala peníze k vyrovnání závazků. "V případě, že věřitelé budou souhlasit, navrhovaný postup umožní časem vyplacení nových dluhopisů z volných peněžních prostředků společnosti Via Chem Group," tvrdí Hala.

Server motejlek.com před několika dny přinesl informaci, že Sisákova Via Chem Group plánuje na Slovensku vydat dluhopisy do celkové výše 1,8 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se