Po více než deseti letech se čeští inženýři a strojaři vrátí do Etiopie, aby tam postavili nový velký pivovar.
Na pivu z českých kotlů by si východoafričtí zákazníci měli pochutnávat už na podzim příštího roku. Do té doby totiž musí být projekt za více než půl miliardy korun uveden v život.
Královéhradecká společnost ZVU Potez dodá a nainstaluje všechny potřebné technologie a zařízení pro výrobu piva, zaškolí místní personál a také nahraje do počítačů recepty. "Naši sládci tyto recepty jemně doladí podle místních požadavků," prohlašuje generální ředitel společnosti ZVU Potez Jiří Flídr.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






