Nové Microsoft inovační centrum (MIC), tedy platformu, která má pomáhat s rozvojem studentům, vědcům, učitelům i začínajícím podnikatelům, otevřel dnes americký softwarový obr ve své české centrále v pražské Michli.

V Česku už nyní fungují dvě jiná MIC. To pražské bude ale odlišné tím, že se spoléhá čistě na soukromé subjekty. Jak se totiž shodují zástupci z obou menších měst, jedním ze tří klíčových pilířů (vedle firem a vysokých škol) pro ně je podpora z veřejných peněz.

Brněnské MIC takto může spolupracovat s Jihomoravským inovačním centrem zřizovaným krajem, ten královéhradecký s Technologickým centrem Hradec Králové, který finančně podporuje město. V tom je pražské centrum pod hlavičkou softwarového gigantu jiné - Microsoft se zde spoléhá na sice poměrně zavedenou, přesto ale ryze komerční síť.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se