U Brna postaví logistická společnost Gebrüder Weiss svou novou centrálu pro Česko. Halu o rozloze 7400 metrů čtverečních začne stavět příští rok na jaře.

Rakouská společnost u Brna sice zastoupení už má, ale to je pro současné potřeby příliš malé. Kromě toho má Gebrüder Weiss v Česku, kde působí od roku 1992, dalších pět poboček. 

Firma také postaví novou halu v Sofii v Bulharsku, ta bude o tisíc metrů čtverečních větší než u Brna. Celková investice v obou zemích má dosáhnout zhruba 11 milionů eur (cca 300 milionů korun).

"Protože se v obou zemích jedná o důležité dopravní uzly, předpokládáme u obou lokalit vysoký potenciál rozvoje," cituje web rakouského listu Wirtschaftsblatt vyjádření firmy. Díky tomu se má podařit zvýšit i kapacitu a obrat rodinné společnosti, ten loni přesáhl 1,1 miliardy eur. 

V tuzemsku společnost nyní zaměstnává přes 300 lidí. Do nové centrály se mají přesunout lidé ze stávající pobočky u Brna, v dalších letech se má dál rozšiřovat a přijmout další zaměstnance. O kolik lidí se ale bude jednat, zatím není jasné. Obrat firmy v Česku dosáhl v minulém roce přibližně 60,8 milionu eur.