Lidé, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík, se od listopadu už nesvezou s vlaky RegioJet tak jako nyní. Firma se totiž rozhodla, že přestane využívat půjčování nákladních plošin od Českých drah. 

Nejprve se na stránkách RegioJetu objevila zpráva, kde klientům odkázaným na invalidní vozík společnost radila, aby od listopadu využívali služeb konkurenčního Leo Expressu. Ten totiž má nízkopodlažní vlaky. 

"Přeprava imobilních cestujících vyžaduje z naší strany zajištění dalších administrativních a technických požadavků, které jsou v některých případech výrazně časově náročné – především zajištění plošiny pro nástup a výstup (jejímž vlastníkem jsou České dráhy), dispozice jednotlivých stanic (přístup na nástupiště)... Všechny tyto požadavky mají mnohokrát za následek výrazné zpoždění vlaku," vysvětloval RegioJet.

Na to reagoval ostře Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením, který to označil za diskriminační. 

"Jedná se o přímou diskriminaci těchto občanů, o porušení evropské směrnice o přepravě v železniční dopravě a o porušení etických norem v podnikání," uvedl k tomu Krása. Se stížností se obrátil jak na ministra dopravy, premiéra, tak i na Radima Jančuru, majitele RegioJetu. 

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se