I když ještě není všem dnům konec, tak nás uplynulý rok celkem potěšil. Americké indexy navyšují svá historická maxima. Evropské akcie také zakončují povětšinou v kladných číslech. Kam budou trhy směřovat dále? Budou růst i v roce 2014?
Tapering
O směr v úvodu roku 2014 se nám už postarala Americká centrální banka FED, která v prosinci oznámila utlumení svých „tiskáren na peníze“.
Jinými slovy oznámila, jakým způsobem bude zeslabeno takzvané kvantitativní uvolňování čili nákup vládních dluhopisů. Pro celou tuto šarádu si Američané také našli pojmenování a říkají, že došlo k „taperingu“.
Tento krok v konečném důsledku znamená konec tištění dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













