Například Martin Jahn měl v garáži dvě Škody 1000 MB, jednu na náhradní díly. Viceprezident pro hospodářskou politiku SP ČR Radek Špicar zavpomínal na vtipný moment v průběhu karlovarského filmového festivalu, kdy mu na červeném koberci společně s ekonomem Tomášem Sedláčkem vypověděla poslušnost jeho Škoda 105.

Jindřich Fikar, majitel stejnojmenné čokoládovny, pro změnu prodal svého předrevolučního Favorita se ziskem. A zakladatel společnosti Papirius Petr Sýkora zavzpomínal, kolik jeho stará škodovka uvezla na cestách k tehdejším prvním zákazníkům kancelářského papíru.

Přečtěte si nejzajímavější odpovědi:Martin Jahn 118 118Škoda 1000 MB, stála 3500 Kčs, lahvově zelená. Pak jsem dokoupil ještě jednu červenou na náhradní díly. Jednoduché opravy jsem byl dokonce schopen provádět sám.

Martin Jahn
prezident Sdružení automobilového průmyslu

 Martin Wichterle 118 118Škoda 120, bez posilovače řízení i brzd. To byl mistrný výkon, to auto udržet na silnici a s nikým se nesrazit.

Martin Wichterle
majitel holdingu Wikow

 GajdošDodge Neon a byl neonově modré barvy. Velice spokojený.

Marcel Gajdoš
regionální manažer Visa Europe pro ČR a SR

 Tomas Cupr 118 118Škoda Favorit z roku 1991. Je to nesmrtelné auto, které stále jezdí.

Tomáš Čupr
zakladatel a výkonný ředitel DameJidlo.cz

 Petr Sykora 118 118Béžová Škoda 105L, uvezla lehce 1,2 tuny kancelářského papíru plus řidiče.

Petr Sýkora
ředitel nadačního fondu Dobrý anděl

 Dalibor Dedek 118 118Škoda 440 - Spartak. Bylo mi tehdy dvacet a nechali mi jej rodiče na doježdění. Už nikdy jsem pak neměl k autu osobnější vztah.

Dalibor Dědek
majitel společnosti Jablotron

 Spicar 118 118Bílá Škoda 105. Vzpomínám, jak nám s kolegou Sedláčkem vypověděla poslušnost na červeném koberci před hotelem Pupp při odjezdu z karlovarského festivalu...

Radek Špicar
viceprezident pro hospodářskou politiku SP ČR

 Zbynek Frolik 118 118Opravil jsem si sám v roce 1978 bouraný rok starý FIAT 131 Mirafiori a měl pocit mistra světa.

Zbyněk Frolík
majitel společnosti Linet

 Jindrich Fikar 118 118Od táty jsem dostal Favorita, koupeného za komunistů za 90 000 Kčs. Stáli jsme dva dny ve frontě. Prodal jsem ho za rok za 120 000. Zajímavé časy.

Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar

 Ludek Pfeifer 118 118Rumunský Oltcit. Absolvoval se mnou finále mého bohatýrského mládí a byli jsme si podobní. Měl vysokou spotřebu paliva a docela slušné jízdní vlastnosti...

Luděk Pfeifer
jednatel poradenské společnosti M.C. Triton

 

Další odpovědi osobností českého byznysu najdete v rubrice Byznys echo. Aktuální otázka Byznys echa a čtenářská diskuse k tématu společně s přehledem autorů a archivem starších otázek jsou na webu Ekonom.cz.

Zbývá vám ještě 0 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se