O deset tisíc metrů čtverečních rozšíří do konce letošního roku firma Mahle Behr svůj závod v Ostravě.

"Zároveň začneme nabírat další zaměstnance, celkem půjde o několik set nových pracovních míst," říká Ladislav Kroebl, jednatel společnosti, která vyrábí díly pro chlazení automobilových motorů. 

Nejde přitom zdaleka o ojedinělý případ. Expanzi chystá podle průzkumu agentury CzechInvest, který má server IHNED.cz exkluzivně k dispozici, 76 procent z oslovených firem.

Z průzkumu mezi investory, kteří již v Česku působí a o které se CzechInvest stará, se ukázalo, že tři ze čtyř společností mají konkrétní plány na další rozšíření svých projektů. Nejen ve výrobě, expanzi chystají i v oblasti vývoje a výzkumu. Právě v tom vidí velký potenciál dalšího rozvoje.

"Průzkum ukázal, že 65 procent z dotazovaných firem má zaměstnance, kteří v této oblasti už pracují. Třetina ze všech respondentů vyzdvihla možnost podpory výzkumu a vývoje z evropských fondů a dvojitou odečitatelnost nákladů na tyto aktivity, což v Evropě není běžné," vysvětlují autoři průzkumu. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.