Středočeský krajský úřad zamítl odvolání proti stavbě distribučních hal společnosti Amazon. Úřad tak potvrdil, že americká internetová firma Amazon může u obce Dobrovíz nedaleko ruzyňského letiště stavět. Odvolání proti rozhodnutí stavebního úřadu Hostivice podala obec Dobrovíz a občanské sdružení Občané pro Dobrovíz loni v prosinci.

Ze strany obce se už jednalo pouze o formalitu. Místní zastupitelé totiž už v únoru těsně schválili memorandum o spolupráci a smlouvu s developerem, který chce distribuční centrum pro Amazon vybudovat. Toto rozhodnutí přišlo poté, co předtím v nezávazném plebiscitu obyvatelé Dobrovíze stavbu haly odmítli.

Právě obyvatelé Dobrovízi, kteří se stavbou Amazonu v tamní průmyslové zóně nesouhlasili, stáli za druhým odvoláním. Podalo ho občanské sdružení Občané pro Dobrovíz. Ačkoli kraj jejich odvolání zamítl, šanci zkomplikovat stavbu stále ještě mají. Rozhodnutí kraje lze ještě napadnout žalobou u krajského soudu nebo podat podnět na přezkum na ministerstvo pro místní rozvoj. 

V úterý 18. března se bude rozhodovat i o druhé investici Amazonu na českém území. O dodatku ke smlouvě s developerem bude hlasovat brněnské zastupitelstvo. To už na svém zasedání dvakrát stavbu v průmyslové zóně Černovické terasy developeru CTP Invest, který zastupuje Amazon, neumožnilo. Poté ale městská rada s developerem nalezla shodu na kompromisním řešení.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist