Automobilce Škoda Auto v loňském roce klesl provozní zisk o čtvrtinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 2,2 procenta na 268,3 miliardy korun. Vyplývá to z prohlášení, které zveřejnila německá skupina Volkswagen - najdete ZDE.

Výsledek hospodaření vyjádřený v korunách se liší od výsledku v eurech (v tiskové zprávě) kvůli oslabení koruny v závěru loňského roku. 

Jediné dva modely s rostoucími prodeji byly Rapid a Citigo. Hospodaření firmy ovlivnilo především uvedení nových modelů na trh, v roce 2013 představila osm nových nebo přepracovaných modelů.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Mladoboleslavská automobilka již dříve oznámila, že loni dodala zákazníkům 921 tisíc aut, tedy o dvě procenta méně než před rokem. Nejprodávanější je stále Octavia s 356 tisíci automobily.

Výroba Škody loni klesla o 1,2 procenta na 932 tisíc vozů. Podíl provozního zisku na tržbách pak klesl na 5,1 procenta z 6,8 procenta v předchozím roce.

Zatímco Škoda Auto ztrácí, provozní zisk mateřského koncernu Volkswagen vzrostl o 1,5 procenta na 11,7 miliardy eur. VW dodalo zákazníkům celkem 9,7 milionu aut. Škoda tedy byla přibližně každým desátým vozem koncernu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist