Do českého stavebnictví má v příštích pěti letech přitéct nejméně sedmdesát miliard korun. Převážně z fondů Evropské unie. Stát hodlá těmito penězi podpořit energeticky úsporné renovace budov. To jsou hlavní body plánu ministerstva průmyslu, který získaly Hospodářské noviny.
Záměr ministerstva má podporu premiéra Bohuslava Sobotky: "Investice do snižování energetické náročnosti podporují konkurenceschopnost a současně pomáhají vytvářet nová pracovní místa. Je to nepochybně správný směr využití evropských dotací."
Podle informací HN vítají ministři plán i proto, že může pomoci průmyslu a snižování nezaměstnanosti poté, co byla v dubnu zrušena soutěž na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








