Do českého stavebnictví má v příštích pěti letech přitéct nejméně sedmdesát miliard korun. Převážně z fondů Evropské unie. Stát hodlá těmito penězi podpořit energeticky úsporné renovace budov. To jsou hlavní body plánu ministerstva průmyslu, který získaly Hospodářské noviny.

Záměr ministerstva má podporu premiéra Bohuslava Sobotky: "Investice do snižování energetické náročnosti podporují konkurenceschopnost a současně pomáhají vytvářet nová pracovní místa. Je to nepochybně správný směr využití evropských dotací."

Podle informací HN vítají ministři plán i proto, že může pomoci průmyslu a snižování nezaměstnanosti poté, co byla v dubnu zrušena soutěž na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se