Nová vláda plánuje omezit činnost realitních kanceláří a makléřů, kteří nemají na českém trhu zrovna nejlepší pověst. V posledních letech se totiž množily případy, kdy realitky, ale i advokáti lidem zpronevěřili velké obnosy peněz.

Ministerstvo pro místní rozvoj s novým obsazením pokračuje v přípravě zákona o realitním podnikání, o jehož vzniku se hovoří již řadu let. „Ambicí je nastavit základní pravidla pro výkon realitní činnosti a zejména posílit ochranu spotřebitele,“ uvedla Zdeňka Niklasová, ředitelka odboru veřejných dražeb na ministerstvu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se