Nová vláda plánuje omezit činnost realitních kanceláří a makléřů, kteří nemají na českém trhu zrovna nejlepší pověst. V posledních letech se totiž množily případy, kdy realitky, ale i advokáti lidem zpronevěřili velké obnosy peněz.
Ministerstvo pro místní rozvoj s novým obsazením pokračuje v přípravě zákona o realitním podnikání, o jehož vzniku se hovoří již řadu let. „Ambicí je nastavit základní pravidla pro výkon realitní činnosti a zejména posílit ochranu spotřebitele,“ uvedla Zdeňka Niklasová, ředitelka odboru veřejných dražeb na ministerstvu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










