Ačkoli za jeden z problémů ostravského regionu je považována nezaměstnanost, představitel předního lokálního zaměstnavatele si nemyslí, že by existoval reálný přebytek nabídky práce nad poptávkou. "Největší problém je ve vzdělanosti a ochotě lidí pracovat," řekl ve čtvrtek na konferenci Ostravsko, místo pro byznys generální ředitel holdingu Vítkovice Jan Světlík.

Sám se snaží tento problém řešit tím, že si vychovává vlastní studenty, i tak nedávno musel vyměnit vedení svého personálního oddělení. Dovedla ho k tomu šílená statistika. "Nabrali jsme tisícovku lidí. Z toho nám zůstalo padesát," popsal Světlík problémy s nabíráním lidí na Ostravsku, které oficiálně stále trápí nadprůměrná nezaměstnanost.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se