Ačkoli za jeden z problémů ostravského regionu je považována nezaměstnanost, představitel předního lokálního zaměstnavatele si nemyslí, že by existoval reálný přebytek nabídky práce nad poptávkou. "Největší problém je ve vzdělanosti a ochotě lidí pracovat," řekl ve čtvrtek na konferenci Ostravsko, místo pro byznys generální ředitel holdingu Vítkovice Jan Světlík.
Sám se snaží tento problém řešit tím, že si vychovává vlastní studenty, i tak nedávno musel vyměnit vedení svého personálního oddělení. Dovedla ho k tomu šílená statistika. "Nabrali jsme tisícovku lidí. Z toho nám zůstalo padesát," popsal Světlík problémy s nabíráním lidí na Ostravsku, které oficiálně stále trápí nadprůměrná nezaměstnanost.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








