Malá skupina angažovaných revolucionářů tráví roky v divočině věrná utopické teorii o radikální změně. Vytvoří proto organizaci s tajemnými rituály, ve které je nejoceňovanější fanatická loajalita.

Tento popis nepatří čínské komunistické straně, ale skupině Alibaba, která drží v rukou více než tři čtvrtiny čínského internetového obchodu. Za obrovský růst v uplynulých 15 letech vděčí unikátní korporátní kultuře a vizionářskému vedení zakladatele Jacka Maa.

"Alibaba mi připomíná čínskou komunistickou stranu v jejích počátcích," uvedl pro list Financial Times (FT) Li Zhihui, který pro společnost pracoval a napsal knihu o stylu fungování jejího managementu. Podle něj je to skupina druhořadých profesionálů, kteří dělají prvořadou práci.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se