Vysoký, osmadvacetiletý Ryan Hoover ze San Francisca si nemůže stěžovat na nezájem okolí. Naopak. Technologické firmy, jejich marketingoví specialisté i manažeři mu nadbíhají. Právě on totiž rozhoduje, o které ze startupových aplikací a služeb se dozví svět.

Jeho stránky Product Hunt pravidelně popisují nejzajímavější projekty. A poté o ně obvykle vzroste zájem. Čas od času se projektům podaří najít díky Hooverovým stránkám investora. Každý start-up zkrátka chce, aby ho Hoover měl rád, napsala agentura Bloomberg.

O Hooverově popularitě svědčí mimo jiné to, že na oslavu prvního roku jeho start-upu přišlo více než 3 tisíce lidí. "Nikdy jsem neviděl nic, co by mělo takovou magickou moc nad dobou, v níž žijeme," řekl agentuře Andrew Mason, jehož cestovní průvodce Detour loni u Product Hunt zabodoval. 

Hoover je podle Bloombergu jedním z nejmocnějších mužů na trhu s technologiemi. Jen v loňském roce se v amerických start-upech protočilo 48,3 miliardy dolarů (téměř 1,2 bilionu korun). To je nejvíc za posledních 14 let. Hoover si loni přišel na 6 milionů dolarů (zhruba 146 milionů korun). 

"Nečekal jsem, že to bude vydělávat," řekl o svém webu Hoover, který začínal jako bloger. Za poslední tři měsíce ale najal pět zaměstnanců a přestal pracovat z kavárny. A začátkem února získal cenu Crunchies, tedy jakéhosi "Oscara Silicon Valley" za nejlepší start-up.

Product Hunt začínal jako e-mailový newsletter novinek, které Hoovera zaujaly. Nyní mohou na jeho stránkách uživatelé volit mezi novými nápady a start-upy a sami tak rozhodují, který nápad si zaslouží více pozornosti než jiný. Osm tisíc uživatelů píše své připomínky k produktům, přičemž zakladatelé start-upů reagují na dotazy.

Z Hooverových tipů v poslední době nejvíc bodovaly aplikace pro posílání zpráv Taptalk a Yo nebo třeba služba na ochranu kreditních karet Final. Hoover tvrdí, že šanci má dostat sebehloupější nápad - o jeho úspěchu rozhodne trh. V příštích letech by se chtěl zaměřit třeba na film, hudbu nebo módu, ještě letos spustí stránky věnované videohrám.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist