Tři stovky šéfů největších amerických firem za posledních pět let vydělaly 22 miliard dolarů. O šest miliard dolarů více, než na kolik byly jejich výdělky vyčísleny ve výročních zprávách firem, které vedou. Důvodem tohoto rozdílu je razantní posílení amerických akcií – podstatnou část odměn šéfů totiž tvoří právě akcie.

Údaje vycházejí z výzkumu společnosti Equilar, která se zaměřila na pět stovek největších amerických firem zařazených do indexu S&P 500. Z jejích dat vyplývá, že každý z 300 šéfů, kteří stáli v čele firem po celé období 2009-2013, vydělal díky platu, bonusům a přiděleným akciím v tomto období v průměru 73 milionů dolarů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se