Hit Office Group

- Skupina vznikla v roce 2007 a sdružuje výrobní provozy v Pardubicích, Teplicích, Bělé pod Bezdězem a Chrastu u Chrudimi. Vyrábí kancelářské a školní potřeby a potravinářské obaly.
- Jako první vznikla v roce 1995 poděbradská papírna HIT CZ, jejímž nosným programem jsou reklamní předměty z papíru a pod niž ještě spadá HIT CZ Filtrační sáčky.
- V teplické papírně sídlí firma HIT OFFICE, pod niž patří papírna v Bělé pod Bezdězem s výrobou papírových tácků, kelímků, dortových a pizza krabic.
- Firma Slunap v Chrastu u Chrudimi je orientovaná na výrobu luxusní potahové kartonáže, která směřuje i na vývoz.
- Zaměstnává přes 200 lidí a loni dosáhla obratu 375 milionů korun.

Začátkem 90. let se rozhodl podnikat, aniž měl konkrétní představu, v jakém oboru chce uspět. Začínal se samoobsluhou potravin, trochu zabrousil do strojařiny a nábytkářské výroby, usilovně hledal příležitosti na trhu, nechal se inspirovat a dnes vlastní v Česku jednu z největších papírenských firem.

V segmentu kancelářských a potravinářských potřeb z papíru je určitě Hit Office Group v tuzemsku nejdominantnější a v Evropě po dvou německých společnostech drží v potravinářském zaměření třetí pozici.

Přitom Jiří Šťastný před více než 20 lety ani netušil, co všechno se dá z papíru vyrábět. Od původní profese zámečníka až po absolventa VŠE v Praze měl nakročeno poněkud jiným směrem. A se stohy papíru se setkal pouze na ministerstvu, ale to nebyla kariéra, po které toužil, svoji šanci viděl v samostatném podnikání.

"Mám svobodu, což je pro mě velmi důležité, užívám si adrenalinu a realizuji se v tom, že mi podnikání umožňuje jít vždy dopředu. Je to dobrý pocit a pro mě je důležité, že nám to jde," prozradil osmašedesátiletý byznysmen týdeníku Ekonom.

Šťastný obchod

V roce 1991, krátce poté, co se přestěhoval z Poděbrad do Prahy jako vedoucí ekonomického odboru na ministerstvu dopravy, se v Poděbradech připravovala první malá privatizace. Dražila se samoobsluha potravin, na kterou upozornil tehdy šestnáctiletý syn Martin s tím, že se dočetl, že v dobách revoluce dochází k majetkovým přesunům.

A tak se rodina Šťastných dohodla, že zkusí štěstí a uvidí, jak to funguje v praxi. Neměli peníze ani jakékoli zkušenosti z byznysu. Na složení dražební jistoty ve výši 170 tisíc korun si museli půjčit, stejně jako tři miliony, aby zaplatili obchod, a další peníze na nákup zboží.

Oba manželé opustili zaměstnání a začali se starat o obchod. Když třeba zůstalo mléko na krámě kvůli zvýšení DPH, Jana Šťastná z něj doma udělala tvaroh, který si zákazníci oblíbili. Manžel Jiří zase vozil zásoby, doplňoval zboží, vedl účetnictví, vlastně zajišťoval vše, co bylo zapotřebí. Už tehdy podnikal jako fyzická osoba pod vlastním jménem a zkratkou HIT – happy international trade.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.