Začínal z ničeho, ale stvořil obří obuvnické impérium. Pro zaměstnance budoval byty, školy i obchody, v podstatě postavil nový Zlín. Na nohy dostal chudý kraj, lidem dal práci i vyšší životní úroveň. Prvotní příběh úspěchu Tomáše Bati je sice historie, i dnes však ve všech 14 krajích České republiky Baťův odkaz žije.

Jaké firmy v současnosti tedy vládnou regionům? Z každého kraje Česka Ekonom vybral z žebříčku Czech Top 100 tři nejvýznamnější podniky s nejvyššími tržbami za rok 2014. Jsou ale tahouny krajů tyto velké, někdy zahraniční matkou vlastněné společnosti, anebo menší, třeba rodinné firmy, jejichž majitelé je vybudovali také z ničeho jako zmiňovaný Baťa? Jak by se českým regionům vedlo, kdyby v nich tyto velké a vydělávající podniky nepůsobily?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.