Italský energetický koncern Enel dospěl k dohodě s českou skupinou Energetický a průmyslový holding (EPH) o prodeji části svého podílu v hlavní slovenské elektrárenské firmě Slovenské elektrárne. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroj z italské firmy. Enel vede jednání o prodeji části ze svého 66procentního podílu s EPH od srpna.

Slovnaft nekoupí od italského Enelu jeho podíl ve společnosti Slovenské elektrárne - čtěte ZDE

Podle zdroje se očekávalo, že exkluzivní jednání budou dokončena do 16. října. Ačkoliv již byla uzavřena širší dohoda, strany se rozhodly vzít si další měsíc na vypracování detailů.

Enel plánuje prodat podíl v SE ve dvou fázích. Generální ředitel firmy Francesco Starace již dříve uvedl, že první fáze by měla zahrnovat prodej zhruba 30 procent akcií a dokončena by měla být ještě letos. Zbývající podíl chce Enel prodat, jakmile budou dokončeny dva nové reaktory jaderné elektrárny Mochovce.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Prodej podílu ve slovenských elektrárnách je součástí plánu italské firmy na prodej majetku za zhruba pět miliard eur (135,3 miliardy korun). Starace již v květnu uvedl, že hodnota podílu je 750 milionů eur.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru