Největší prodejci stavebních materiálů na českém trhu přeskupují síly. Výrazně si polepší slovenský podnikatel Pavol Kollár, jenž v tuzemsku vlastní síť 21 prodejen Stavmat Stavebniny.

Převzetím 53 konkurenčních prodejen Raab Karcheru a Platformy se jeho společnost In Group přesouvá ze čtvrté na druhou pozici. Lídrem českého trhu s necelými devíti miliardami korun tržeb a 67 prodejními místy zůstává skupina DEK. Od světového koncernu Saint-Gobain kupuje Kollár i 30 prodejen Raab Karcheru v Maďarsku.

Cena obchodu nebyla zveřejněna. Nicméně podle důvěryhodných zdrojů obeznámených s obchodem se cena pohybovala okolo jedné miliardy korun.

Nový majitel Pavol Kollár se omezil pouze na stručné prohlášení v tiskové zprávě, ze které vyplývá, že tradiční značka Raab Karcher zanikne. „Chtěl bych, aby se ne déle než za rok etablovala na trhu firma se společným názvem Stavmat,“ sdělil Kollár.

Největší hráči na trhu - firmy DEK a Pro-doma, podle vyjádření svých šéfů nebudou kvůli změně na trhu měnit své obchodní strategie, kterými bojují o zákazníky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.