Americká podnikatelka Ivanka Trumpová vybudovala úspěšnou značku "Ivanka Trump Collection", pod kterou prodávala oděvy, kabelky, módní doplňky či šperky, dávno předtím, než se její otec stal pětačtyřicátým prezidentem USA. Její zboží nabízejí stovky obchodních domů a butiků po celé zemi. Tedy nabízely.

Už během předvolební kampaně se na její byznys s módou nalepila politika. Trumpovi odpůrci loni v říjnu založili hnutí "Grab Your Vallet", které zveřejnilo seznam firem spojených s Trumpovým byznysem a vyzvalo k bojkotu jejich zboží a služeb. S odůvodněním, že se o nejvyšší úřad v zemi uchází člověk, u něhož je zcela evidentní ostrý střet zájmů. A to platí pro celou jeho rodinu.

S tím se "svezla" i Ivančina značka, kterou v USA nyní bojkotují četné obchodní řetězce, včetně internetových diskontů. Trumpovi zastánci si to nenechávají líbit a vyzývají Američany, aby ignorovali obchody, které ze své nabídky stáhly Ivančino zboží.

Zatímco v USA věhlas její značky bledne, v Číně o ni stoupá zájem. Tamní firmy věří, že jim pomůže více vydělávat na obrovském trhu. Podle listu South China Morning Post zatím podaly nejméně pětašedesát žádostí o povolení používat obchodní značku "Ivanka" například pro různé kosmetické přípravky, alkoholické nápoje, potravinové doplňky, ale i tapety nebo dětské plenky.

Malá Arabella na internetu

Proč je Ivanka nyní pro Číňany tak neodolatelná? Nejen proto, že je to elegantní a celosvětově známá postava. Zatímco její otec už během předvolební kampaně vyhrožoval Číně, jejíž levné zboží zaplavuje Ameriku, obchodní válkou, Ivanka ukazuje Číňanům úplně jinou tvář.

Začátkem února učinila neobvyklé gesto, když se objevila na recepci uspořádané čínskou ambasádou ve Washingtonu u příležitosti Nového čínského roku. Přivedla s sebou svoji pětiletou dcerku Arabellu, která se už tři roky vzdělává v mandarínské čínštině. Krátce nato se na internetu objevilo video, na němž Arabella v tomto jazyce zpívá a hraje si s tradiční čínskou panenkou. Předtím se "hitem" loni v listopadu stalo video, na němž Arabella recituje čínskou básničku.

"Ivanka Trump má naši zemi opravdu ráda," vyjádřil se podle agentury Nová Čína na recepci velvyslanec Cchuej Tchien-kchaj.

Bílý dům každý rok k čínskému Novému roku blahopřeje - nikoli Pekingu, nýbrž Američanům s čínskými kořeny. Donald Trump to koncem letošního ledna ostentativně neudělal.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.