Šéfka české a slovenské pobočky společnosti Google Taťána le Moigne, spoluzakladatelka rodinné firmy Siko koupelny Jaroslava Valová a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zvítězily v anketě TOP ženy Česka 2017.

Výsledky právě vyhlásili zástupci odborné poroty na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín. Soutěž potřinácté uspořádaly Hospodářské noviny ve spolupráci s mediálním domem Economia.

Top ženy Česka 2017

Kategorie manažerka

1. Taťána le Moigne, ředitelka české a slovenské pobočky Googlu

2. Marie Havlíčková, šéfka Slevomatu

3. Jitka Dvořáková, ředitelka a jednatelka společností CZC.cz a Mall Group

 

Kategorie podnikatelka

1. Jaroslava Valová, zakladatelka a bývalá generální ředitelka Siko koupelen

2. Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti Renomia

3. Liliana Berezkinová, šéfka firmy Nanopharma

 

Kategorie veřejná sféra

1. Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a komunální politička

2. Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77

3. Eva Zažímalová, předsedkyně Akademie věd ČR

 

Kategorie start-up (bez pořadí)

Markéta Havlová, šéfka oddělení start-upů v CzechInvest

Tereza Horáková, spoluzakladatelka SlidesLive

Pavlína Zychová, spoluzakladatelka MyStay

 

Síň slávy

Blanka Říhová, imunoložka a předsedkyně České imunologické společnosti

Petra Procházková, finanční ředitelka Agrofert

Kategorie "Byznys" se letos rozdělila na kategorie "manažerka" a "podnikatelka". V první zmíněné porota ocenila také šéfku Slevomatu Marii Havlíčkovou, které se loni podařilo provést firmu akvizicí britskou skupinou Secret Escapes. Třetí místo patří Jitce Dvořákové, ředitelce a jednatelce společností CZC.cz a Mall Group.

V kategorii podnikatelek uspěla kromě Jaroslavy Valové také Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka pojišťovací makléřské společnosti Renomia. Třetí příčku obsadila Liliana Berezkinová, šéfka liberecké firmy Nanopharma.

Podniku se v uplynulém roce podařilo dokončit vývoj umělého brzlíku z nanovláken. Tento orgán je důležitý pro imunitu lidského těla.

"Anketa TOP ženy Česka zviditelňuje úspěšné ženy v Česku a jsem rád za popularitu, kterou si jistě zaslouží. Právě díky zvyšující se popularitě může být zdrojem inspirace nejenom pro ženy," uvedl Roman Latuske, generální ředitel mediálního domu Economia.

Mezi vlivnými ženami ve veřejné sféře uspěla Dana Drábová, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a komunální politička. Porota ocenila také ředitelku Nadace Charty 77 Boženu Jirků a předsedkyni Akademie věd ČR Evu Zažímalovou.

Na vyhlášení nechyběla ani trojice mladých žen, které se pohybují ve světě start-upů.

Tereza Horáková je kreativní ředitelkou firmy SlidesLive, která po celém světě natáčí konference a přednášky a pak je prostřednictvím své platformy zpřístupňuje divákům.

Manažerka Pavlína Zychová spoluzaložila start-up MyStay, se kterým má ambice změnit svět cestování. Pomocí aplikace nabízí hotelovým hostům řadu dalších služeb v místě pobytu. A zdá se, že se vize mladé podnikatelky začíná vyplňovat. Od loňska její start-up spolupracuje s gigantem Booking.com.

Ředitelka oddělení start-upů v CzechInvestu Markéta Havlová usiluje o to, aby měli začínající podnikatelé v Česku dobré podmínky pro rozvíjení svých nápadů. Zajímavým projektům umožňuje vyjet do zahraničí a pomáhá i s nalézáním případných investorů.

Do síně slávy porota uvedla imunoložku a předsedkyni České imunologické společnosti Blanku Říhovou a finanční ředitelku Agrofertu Petru Procházkovou.

V porotě letos zasedla například Michaela Chaloupková, členka představenstva ČEZ, nebo Senta Čermáková, ředitelka pro inovace společnosti Deloitte Česká republika.

TOP ženy Česka 2017: Taťana Le Moigne, vítězka v kategorii byznys - manažerka

TOP ženy Česka 2017: Taťana Le Moigne, vítězka v kategorii byznys - manažerka