Dopravce, kteří v Česku platí mýto za používání dálnic a silnic prvních tříd, čeká nejspíš v příštích měsících nutná výměna tisíců palubních jednotek, skrze něž se výběr těchto poplatků kontroluje. Uvádí to česko-slovenské konsorcium firem CzechToll a SkyToll, které tuto středu ministerstvo dopravy vyhlásilo za vítěze tendru na nový mýtný systém, jenž má fungovat mezi lety 2020 až 2030.
Vítěz zakázky ovšem stále nemá jisté, zda bude v tuzemsku mýtný systém provozovat. Ministerstvo s ním zatím nesmí uzavřít smlouvu, protože si musí počkat na rozhodnutí antimonopolního úřadu (ÚOHS). Na ten se už loni v létě obrátil současný dodavatel mýtného systému, rakouský Kapsch. Kapsch v tendru neuspěl, soutěž proto u ÚOHS napadl, protože ji podle něj úřad Dana Ťoka (za ANO) vypsal špatně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









