Cestujícím mezi Prahou a New Yorkem od příštího roku přibude možnost každodenní dopravy přímým letem. "S nadšením oznamujeme zavedení našich nových každodenních sezonních služeb z Prahy na naši základnu na letišti Newark," sdělil Marcel Fuchs, viceprezident pro atlantickou a tichomořskou oblast americké společnosti United Airlines. Letadla typu Boeing 767-300ER budou mezi destinacemi létat každý den od 7. června do 4. října. Letiště Praha to ve čtvrtek oznámilo v tiskové zprávě.

Letiště Newark sice neleží přímo v New Yorku, má však strategickou lokalitu hned za hranicemi ve státě New Jersey. Je proto oblíbenou destinací hlavně nízkonákladových leteckých společností z Evropy na východní pobřeží USA. Z Newarku je možné se velmi rychle dopravit vlakem do Manhattanu v centru New Yorku. Cesta trvá méně než hodinu, což je srovnatelné s cestou metrem z letiště Johna F. Kennedyho v newyorském Queensu.

Společnost United Airlines svým krokem reaguje na stále se zvyšující zájem o lety do Severní Ameriky. "Již za prvních sedm měsíců letošního roku došlo k meziročnímu navýšení počtu cestujících na přímých letech do USA a Kanady o 82 procent. Můžeme očekávat, že po spuštění nové linky do Newarku dojde k ještě dalšímu významnému nárůstu," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

"Otevření nové linky navíc jednoznačně potvrzuje velký potenciál přímých leteckých spojení mezi Českou republikou a USA, který dlouhodobě sledujeme," dodává Václav Řehoř. Z Letiště Václava Havla je dnes možné letět přímým spojem do dvou destinací v USA - Do New Yorku na zmíněné letiště JFK se společností Delta Airlines a do Filadelfie s American Airlines.

Novou pravidelnou denní linku do Newarku by podle odhadů pražského letiště mohlo využít v obou směrech přibližně 43 tisíc cestujících za rok.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist