Majetek spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese, který kdysi býval nejbohatším člověkem světa, znovu dosáhl hranice 100 miliard dolarů (2,3 bilionu korun). Gates se tak stal druhým členem klubu bohatých s majetkem přes 100 miliard dolarů, ve které je spolu se zakladatelem internetového obchodu Amazon.com Jeffem Bezosem, uvedla agentura Bloomberg.

Bloomberg sleduje majetek 2800 miliardářů. Majetek 145 z nich je vyšší než deset miliard dolarů.

Majetek Gatese již jednou dosáhl hranice 100 miliard dolarů, a to v době největšího rozkvětu internetu, kdy Bezos teprve začínal svůj výstup na žebříčku nejbohatších lidí světa. Nyní hodnota majetku zakladatele Amazonu činí 145,6 miliardy dolarů a jen v letošním roce se zvýšila o 20,7 miliardy dolarů. Hodnota majetku Gatese letos vzrostla o 9,5 miliardy dolarů.

Gates i Bezos by však o své bohatství mohli brzy přijít. Gates již věnoval více než 35 miliard dolarů rodinné nadaci Billa a Melindy Gatesových a uvedl, že chce darovat nejméně polovinu svého majetku. Bezos by mohl přijít o majetek z jiných důvodů - on a jeho žena Mackenzie se rozvádějí.