Největší světový výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike zvýšil čtvrtletní zisk o 71 procent na 1,45 miliardy dolarů (téměř 32 miliard korun). Jeho tržby však zaostaly za očekáváním, protože nárůst internetového prodeje byl kompenzován poklesem tržeb v kamenných obchodech, napsala agentura Reuters.

Celkové tržby se ve třetím finančním čtvrtletí, které skončilo 28. února, meziročně zvýšily o tři procenta na 10,36 miliardy dolarů. Analytici však v průzkumu společnosti Refinitiv předpovídali výraznější nárůst, a to na 11,02 miliardy dolarů.

Na prodej v kamenných obchodech měl ve čtvrtletí negativní vliv vzestup počtu nových případů nákazy koronavirem v Kanadě a Evropě. Akcie podniku po zveřejnění hospodářských výsledků ztrácely zhruba čtyři procenta, napsala agentura Reuters.

„Naše tržby ve třetím čtvrtletí ovlivnila pandemie covidu-19, zejména v Severní Americe a regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika)," uvedla firma. Upozornila nicméně na silný růst v Číně.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru