Šéfem on-line supermarketu Rohlík.cz se od října stane Olin Novák, v Rohlik Group působí od roku 2018. Ve vedení českého Rohlíku vystřídá Petra Pavlíka, který společnost opouští. Rohlík to oznámil ve středu v tiskové zprávě.

Novák v Rohlik Group začínal v čele českého marketingového týmu, kde měl na starosti také oddělení nákupu a dodavatelský řetězec. Následně se přesunul na místo komerčního ředitele společnosti, na kterém působí dosud. Zkušenosti z českého Rohlíku předával na další trhy, kam firma expandovala. Tedy do Maďarska, kde funguje pod názvem Kifli.hu, do rakouského Gurkerl.at a německého Knuspr.de. V Rohlíku Novák se svým týmem v poslední době například zavedl několik vlastních značek obchodu nebo spustil program na podporu místních farmářů a dodavatelů.

Novák před nástupem do Rohlik Group sedm let pracoval ve společnosti Tesco, ve které řídil marketing pro střední Evropu. Profesní zkušenosti získal také ve firmě Procter & Gamble, kde působil mimo jiné v centrále v Ženevě.

Rohlik Group se podle svého zakladatele a výkonného ředitele Tomáše Čupra v blízké budoucnosti plánuje rozšířit do Rumunska, Itálie, Francie a Španělska. K rychlejší expanzi přispívají investice, které společnost letos získala. Na začátku března oznámila, že do ní investoři vloží 190 milionů eur (asi pět miliard korun). O získání dalších 100 milionů eur firma informovala počátkem července.

Společnost Rohlik Group vznikla v roce 2014. Uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy korun), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 tisíci zákazníky.