Nadnárodní provozovatel loterií Allwyn Entertainment, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, získá 36,75 procenta v řecké firmě Kaizen Gaming mimo její aktivity v Řecku a na Kypru. Na svém webu ve středu firma uvedla, že se na převodu podílu dohodla s jeho dosavadním vlastníkem, společností OPAP Investment Limited. Kupní cena zahrnuje předem hotovostní protiplnění 50 milionů eur (1,2 miliardy korun) na bezdlužném a bezhotovostním základě a výplatu výnosů na základě výkonu.

Oznámená transakce souvisí s firemní strategií mezinárodního růstu, uvedl Allwyn. OPAP se následně chce zaměřit na udržení a posílení své vedoucí pozice na řeckém a kyperském herním trhu.

Kaizen je rychle rostoucí on-line provozovatel sportovního sázení a iGamingu, využívá vlastní herní technologii. Společnost působí na sedmi trzích pod značkou Betano, velmi silně je zastoupena v Rumunsku a v Portugalsku.

Společnost Allwyn provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Dříve se jmenovala Sazka Entertainment. Letos v lednu firma oznámila, že prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice Cohn Robbins Holdings (CRHC) vstoupí na akciovou burzu v New Yorku.

Komárek patří k nejbohatším českým podnikatelům, časopis Forbes dříve odhadl hodnotu jeho majetku na 5,3 miliardy dolarů (119,5 miliardy Kč). Komárkova firma KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality.