Bytová výstavba a celé stavebnictví v Německu se zmítá v krizi vyvolané prudkým zdražením stavebních materiálů i bankovních úvěrů. Stavebním firmám zoufale chybí zakázky, lidé se do pořizování domů a bytů nehrnou, vyčkávají. Sektor by měly oživit rozsáhlé finanční injekce z peněz daňových poplatníků. O řešení tristní situace budou v pondělí v berlínské budově spolkového kancléřství jednat stavební podnikatelé, zástupci realitních společností i bytových podniků. Proti nim usedne kancléř Olaf Scholz a několik členů jeho kabinetu.
Co se dočtete dál
- Co po vládě požadují stavební podnikatelé a další subjekty z tohoto oboru.
- Co brání rozvoji bytové výstavby.
- A proč někteří odmítli účast na summitu s kancléřem Olafem Scholzem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









