Hlavním cílem ankety TOP ženy Česka je zviditelnit úspěšné podnikatelky, manažerky a ženy z veřejné sféry, jako jsou například političky, vědkyně, spisovatelky, ženy z neziskového sektoru a sportovkyně, které aktivně působí v Česku. Předat jejich příběhy a prostřednictvím nich inspirovat další ženy.

Podmínkou pro účast v anketě je, aby ženy svou činnost vykonávaly primárně v Česku, byly ve funkci po většinu daného roku, ale nemusí být nutně českými občankami.

Výběr žen je řazen do tří kategorií: TOP Podnikatelka, TOP Manažerka a TOP Veřejná sféra.

Oceněné vybírá odborná porota složená z osobností veřejné sféry, byznysu a vedení redakce HN (kompletní složení najdete ZDE).

Porota má k dispozici od redakce HN každý rok aktualizovaný seznam čítající zhruba 300 jmen. Každý porotce má právo doplnit na seznam další jména. Zároveň také veřejnost má možnost nominovat, a to pomocí online formuláře (odkaz ZDE).

Ze všech jmen pak odborná porota v každé kategorii ocení 25 žen, z nich pak vzejdou tři vítězky. Hodnotí to, jaký má žena vliv ve svém oboru, přihlíží k jejímu podnikatelskému příběhu. Zohledňuje také výkon společnosti pohledem tržeb, ziskovosti a počtu zaměstnanců. Zároveň se dívá na leadership dané osobnosti ve firmě nebo na počet lidí v týmu, které mohou být jejími rozhodnutími ovlivněny. Přihlíží i ke společensky prospěšným aktivitám kandidátky.

Součástí TOP žen Česka je i Síň slávy (odkaz ZDE). V ní figurují ženy, které se v minulosti staly vítězkami či se dlouhodobě pohybovaly na předních příčkách ankety, ať už v jakékoli kategorii. Po uvedení do Síně slávy již v dalších ročnících nesoutěží, některé z nich ale spolupracují s HN na dalších ročnících.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist