Na český trh vstoupí další světový řetězec s rychlým občerstvením Wendy’s, od roku 2023 se jedná už o třetí globální značku nabízející převážně hamburgery, která otevře pobočku v Česku. Řetězec Wendy’s o tom informoval v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici. Společnost se sídlem ve Spojených státech nyní působí v Evropě pouze v Británii, během příštího desetiletí počítá Wendy’s s otevřením stovek restaurací v Evropě. Umístění první české pobočky ani termín otevření řetězec zatím neupřesnil, na dotaz ČTK jeho zástupci uvedli, že uvažují o větších městech včetně Prahy.

Řetězec Wendy’s zařadil Česko mezi první země, kam chce v následujících letech rozšířit své služby. „Česko je díky svému silnému trhu, velké tradici rychlého občerstvení a výborné geografické poloze ideální základnou pro naši expanzi v Evropě,“ řekl ředitel společnosti Wendy’s pro Evropu Michael Clarke. Celkem nyní Wendy’s provozuje přes 7100 restaurací ve více než 30 zemích.

Loni v listopadu otevřel na Václavském náměstí svou první pobočku řetězec Popeyes, který se zaměřuje na jídla s kuřecím masem ve stylu kuchyně z americké Louisiany. V nově zrekonstruovaném obchodním domě Máj by pak letos na podzim měl otevřít první českou pobočku americký řetězec rychlého občerstvení Five Guys.

Kromě Česka oznámila společnost Wendy’s rozvoj franšízy také v Irsku a Rumunsku. Právě zahraniční trhy jsou pro rozšíření řetězce zásadní, měly by tvořit až 70 procent expanze. V dalších deseti letech počítá firma se vznikem stovky poboček po celé Evropě, restaurace by chtěla mít například také v Polsku, Španělsku, Portugalsku nebo Francii. Kromě Česka je ale zatím potvrzené pouze Rumunsko a Irsko. V těchto dvou zemích plánuje řetězec otevřít pobočky v příštím roce.

Wendy’s se stejně jako Popeyes či Five Guys zaměřuje na přípravu hamburgerů. Vedoucí pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu ve společnosti Cushman & Wakefield Jan Kotrbáček při loňském otevření řetězce Popeyes řekl, že trh s rychlým občerstvením v ČR nadále není zcela nasycený a firmy v tuzemsku fungují velmi dobře. Na otevření první pražské pobočky Popeyes čekali lidé ve frontě několik hodin.

V Česku jsou nejrozšířenější restaurace rychlého občerstvení KFC se 120 podniky a McDonald’s, který naposledy otevřel 117. podnik. Na trhu je také například Burger King nebo Pizza Hut.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist