Tipy obsažené v našem seriálu se vztahují k manažerské praxi. To však vůbec neznamená, že jsou použitelné jen ve světě byznysu – svou povahou jsou univerzální a platí pro libovolné prostředí. Pro lepší přehlednost je uvádíme v abecedním pořadí. Předchozí díly jsou k nalezení zde: 

Koncentrace 

Koncentrace patří mezi základní principy efektivního řízení času. U osob majících trvalé a vážné problémy s řízením vlastního času, tedy s jeho trvalým nedostatkem, se téměř vždy setkáváme s tím, že se snaží dělat příliš mnoho věcí najednou. Když jim doporučíte, aby se v daném čase věnovali jej jednomu z úkolů, které před nimi stojí, většinou namítnou, že důležité jsou všechny. Někdy tomu tak skutečně je. Přesto je však nelze vykonávat všechny současně (leda byste některé z nich mohli delegovat, což pochopitelně stojí vždy za zvážení). 

Pro úspěšné vykonání většiny alespoň trochu složitějších úkolů nebo projektů platí, že podstatné není celkové množství času, který prací na daném úkolu strávíte, ale množství času, po který se tomuto projektu budete moci věnovat bez přerušování. Jen málo problémů odolá soustředěnému úsilí. Jen málokteré z nich však lze řešit po částech. 

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se