V sobotu ráno do Tesca na Smíchově mířily stovky běžných víkendových zákazníků. Někteří přicházeli prostě nakoupit, o tom, že se právě dnes koná druhá Národní potravinová sbírka pro lidi v nouzi, neměli zdání. Letáky a poutače hlásající “Chci být v pěkný kaši!", stejně jako tři skupiny dobrovolníků v modrých zástěrách s heslem Potraviny pomáhají ale málokoho nezaujaly.

Právě na pražském Smíchově se loni vybralo 1,7 tuny potravin pro potřebné v rámci Národní potravinové sbírky. Dobrovolníci ještě netuší, že největší nápor dárců je čeká odpoledne. A mnozí zákazníci zase nevědí, že mezi dobrovolníky pomáhá také generální ředitel Tesco Stores ČR David Morris.

Šedovlasý muž v brýlích má stejně jako ostatní modrou zástěru a dává trvanlivé potraviny do připraveného vozíku. "Na Smíchově je sbírka tak úspěšná, protože sem chodí v průběhu dne hodně zákazníků. Minulý rok jsem byl například v Letňanech, ale tady mám zatím pocit, že je to daleko rušnější," soudí Morris.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.