Polsko požádalo české a slovenské firmy, aby nahradili čínských stavbařů při výstavbě dálnice A2. Ta má být postavená do otevření mistrovství Evropy ve fotbale, které o rok společně pořádají Polsko a Ukrajina.

"Číňané se původně zavázali vybudovat dva úseky, čili zhruba 50 kilometrů dálnice za přibližně 320 milionů eur, o 40 proecnt levněji, než místní firmy. Protože však se práce zpožďovaly a Číňané neplatili polským subdodavatelům, polská dálniční společnost od smlouvy s čínskou státní stavební firmou Covec odstoupila a žádá odškodnění za téměř 200 milionů eur, " informoval slovenský portál etrend.sk.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se