Mezinárodní strojírenský veletrh skončil a IHNED.cz byl od začátku u toho. Zaznamenali jsme několik důležitých kontraktů, mluvili se zajímavými firmami, pořadateli i zástupci oborových svazů, kteří nám popsali situaci v českém strojírenství jako takovém - všechny články z MSV 2012 najdete ZDE.

"Ekonomika klesá, potěšující nejsou ani data z Evropy. Jsme ale nejstabilnější zemí v EU - co se týče makroekonomických čísel. Vlastní měna pomáhá odolávat vnějším šokům. Neudělali jsme ale potřebné změny zejména na výdajové stránce. Odvažme se sáhnout do mandatorních výdajů," komentoval stav ekonomiky při pondělním slavnostním zahájení prezident ČR Václav Klaus.

Hlavním tahákem druhého dne byla "India show" a obecně byznys příležitosti, která nabízí tato zem. Ve světě proslavená show ale probíhala mimo pavilon, ve kterém představovalo svou výrobu 130 indických firem. Reportáž ze slavnostního otevření sepsal Jakub Fajnor - čtěte ZDE.

Na to, jak hodlá českému strojírenství pomoci, pak odpovídal přímo na stánku IHNED.cz ministr průmyslu Martin Kuba. "Myslím si, že studenti by se měli učit především ve firmách, které musí svým vybavením reagovat na nejnovější trendy. Jen tak se setkají s tím, co se dnes ve výrobě skutečně používá," řekl v on-line rozhovoru.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se